Sztuczne roślinyDonice stalowe przeznaczone są do zdobienia przestrzeni prywatnych i publicznych. W naszych domach i ogrodach w donicach tych częściej wykorzystuje się rośliny żywe. W przestrzeni publicznej, np. w hotelach, spa, biurach, klubach fitness i innych, bardziej sprawdzą się rośliny sztuczne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub chęci, by opiekować się żywymi roślinami, a wymagają niesamowitego efektu. Z takiej opcji powinniśmy też skorzystać jeśli miejsce jakim dysponujemy jest źle oświetlone, ma podwyższoną wilgotność powietrza, np. na basenie, bądź z innych powodów niemożliwe jest wzrastanie tam żywych roślin.

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż żadna żywa roślina nigdy przez cały sezon nie będzie wyglądała tak samo dobrze. Niektóre gatunki najpiękniej prezentują się wiosną, inne jesienią. Takiego problemu nie ma w przypadku roślin sztucznych, które po odpowiednim ułożeniu i umieszczeniu w donicy, każdego dnia będą z nią tworzyć niezastąpiony efekt. Aranżacje storczyków, szeflery, agawy czy tak modnych ostatnio traw, będą  doskonałym dopełnieniem stalowych donic. Pamiętajmy, że sztuczne rośliny nie wymagają od nas opieki, czasu ani uwagi, a mimo to nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Potrafią bezbłędnie  imitować żywe rośliny, a zdradzić może je jedynie dotyk. Wraz z odpowiednio dobranymi donicami, zmienią charakter każdej przestrzeni, wypełnią ją, wizualnie ocieplą lub dodadzą jej minimalistycznego szyku.

Miejsca udekorowane dobrze skomponowanymi donicami i roślinami, stają się eleganckie i niepowtarzalne, kojarzą się z luksusem i dobrym smakiem. Zgodnie z własnymi upodobaniami, możemy daną przestrzeń ozdobić jedną bądź kilkoma donicami, np. stawiając je symetrycznie przy wejściu lub wzdłuż pasażu handlowego. Możemy tworzyć najróżniejsze aranżacje, zgodne z własnym gustem, np. wyższą donicę z niższą w tym samym kolorze, bądź na zasadzie kontrastu – jedną ciemną, drugą jasną.