Donice stalowe doskonale sprawdzają się we wnętrzach, jak i na tarasach, werandach i balkonach. W sezonie letnim możemy tworzyć przy ich pomocy, namiastkę ogrodów, sadząc w nich wszelkie, dostępne rośliny kwitnące. Na stanowiska słoneczne, do wyboru mamy zawsze niezawodne pelargonie, sanwitalie, lawendę, werbenę, surfinie, osteospermum, bratki czy lobelię.

Jako wypełniacze doskonale sprawdzi się wilczomlecz czy przewieszająca się komarzyca. Jeśli nasze donice chcemy umieścić w miejscach ocienionych, wypełnijmy je begoniami, fuksjami czy niecierpkami. Pamiętajmy, żeby rośliny kwitnące w donicach, regularnie podlewać, najlepiej wodą z odżywką do roślin kwitnących. Jeżeli nie chcemy wykonywać tej czynności codziennie lub co dwa dni, w donicach możemy w podłożu umieścić hydrobox, czyli produkt ogrodniczy, dzięki któremu znacznie rzadziej musimy pamiętać o podlewaniu.

Podobny efekt osiągniemy kupując dla naszych roślin ziemię z perlitem, czyli białymi granulkami, dłużej utrzymującymi wilgoć. Dzięki temu będziemy mogli wyjechać na weekend lub wakacje, bez obaw o los naszych roślin. Po przyjeździe na pewno zaskoczą nas kaskady kwiatów, w towarzystwie których miło będzie zjeść rodzinny obiad, zrobić grilla czy wypić kawę ze znajomymi.