Stylowe meble

Czy modnie wyklucza praktycznie i wygodnie? Oglądając niektóre wyczyny projektantów mody, można odnieść wrażenie, że za cel postawili sobie niewygodę. Najnowsze kolekcje ubrań prezentowane przez piękności na wybiegu, wymagają często wiele poświęcenia. Co z tego, że modne jak krępują podstawowe ruchy, a nawet utrudniają oddychanie, choć wydawałoby się, że czasy XIX-wiecznych gorsetów minęły bezpowrotnie… Prawdziwą sztuką jest bowiem połączenie mody z elegancją i wygodą, co ma szczególne zastosowanie w aranżacji i wyposażaniu wnętrz.

Modne i gustowne wnętrze czy pięknie zaaranżowany ogród lub taras robią duże wrażenie. Oryginalne meble i elementy dekoracyjne, jak donice ozdobne można w dobie Internetu znaleźć stosunkowo łatwo. Ale czy oprócz walorów estetycznych będą wygodne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości? To dosyć ważny argument, decydujący o zakupie. Jeżeli mebel ma tylko przez chwilę cieszyć nasze oko i po pewnym czasie stać się całkowicie bezużyteczny, to szkoda na niego pieniędzy. Oczywiście w aranżacji każdej przestrzeni zawsze najcenniejszy jest pomysł, ale dobrze być na bieżąco z aktualnymi trendami i kierunkami, by nie pozostać w tyle. Co zatem mówią nam najnowsze światowe trendy w kwestii wystroju wnętrza?

Po pierwsze funkcjonalność

Co nam po pięknym fotelu, który jest tak ciężki, że z trudem można go przesunąć, rysując przy tym świeżo położone panele?  Na dodatek trzeba się pilnować, żeby przypadkiem zaproszony gość nie rozsiadł się w nim z czerwonym winem. A nuż poplami i co wtedy zrobimy? Gdy decydujemy się na modne i eleganckie meble, niech będą funkcjonalne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wszystkie te warunki spełniają coraz bardziej pożądane na polskim rynku meble z technorattanu – niezwykle wytrzymałe, a co ważniejsze – proste w czyszczeniu (wilgotna szmatka), odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz lekkie. Ze względu na swoje parametry techniczne (niewrażliwość na czynniki zewnętrzne), doskonale nadają się do wyposażania wnętrz, jak i terenu zewnętrznego: ogrodów, tarasów, czy werand.

Bądź oryginalny

Sytuacja, w której usłyszymy: „O, też mam taki stół, a u znajomej widziałam dokładnie takie same krzesła”, nie należy do przyjemnych. Oryginalność w dzisiejszych czasach jest w cenie, kiedy zewsząd osaczają nas podobne do siebie artykuły. Chcąc się wyróżnić, musimy poszukać produktów niszowych, które nie są dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba.  Na pewno na szczególną uwagę zasługują wszelkiego rodzaju sofy, krzesła, stoły i stoliki, a nawet całe zestawy mebli wykonywane ręcznie. Nie może mieć ich każdy z prostej przyczyny –  praca ręczna wyklucza  istnienie dwóch identycznych egzemplarzy. Widać to na przykładzie mebli z technorattanu, w których każdy element wykonywany jest ręcznie ze szczególną dbałością o detale. Dzięki temu przyciągają uwagę i wzrok, bo są jedyne w swoim rodzaju.

Pamiętaj o wygodzie

Niewygodne sofy, krzesła, niewłaściwe dopasowane wysokością stoły mogą nie tylko uprzykrzyć nam codzienne życie, ale nawet powodować bóle kręgosłupa i przykurcze nóg. Jeżeli zamierzamy z naszymi przyjaciółmi czy rodziną miło spędzać czas, zainwestujmy  w meble sprzyjające wypoczynkowi i relaksowi. Krzesła czy sofy powinny być odpowiednio wyprofilowane, skonstruowane z uwzględnieniem anatomii człowieka. Tylko wtedy faktycznie będzie można na nich odpocząć. O tę kwestię szczególnie zatroszczyli się producenci stołów, stolików, krzeseł i sof z technorattanu – są one tworzone z myślą o relaksie.

Zwróć uwagę na całość

Jak wiemy, diabeł tkwi w szczegółach. Gustownie zaaranżowany taras czy salon można popsuć dodatkami. Harmonię uzyska się tylko wtedy, gdy wszystko będzie do siebie pasować, jak elementy doskonałej układanki. Decydując się na wyposażenie naszej przestrzeni ekskluzywnymi meblami z technorattanu warto zastanowić się nad dodatkami w postaci ozdobnych donic: ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Tego typu donice wyjątkowo dobrze komponują się  z meblami technorattanowymi, zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodach czy na tarasach  i podkreślają ich wyjątkowy styl.

Nie oszczędzaj na jakości

Meble czy artykuły dekoracyjne najwyższej jakości na pewno posłużą przez wiele lat, a być może nawet i pokoleń. Na jakości nie warto oszczędzać w imię powiedzenia „chytry dwa razy traci”. Do produkcji wspomnianych już wyżej mebli z technorattanu używa się najlepszych i najtrwalszych materiałów, co jest gwarancją ich długiej żywotności. Technorattan nie rozciąga się, nie niszczy pod wpływem ciepła czy wilgoci, jest odporny na zaplamienia. Podobnie -  donice ozdobne ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej Nie straszne im silne nasłonecznienie czy niskie temperatury, są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, a dzięki temu wygodne w użytkowaniu.  Warto za wygodę i trwałość zapłacić nieco więcej – to inwestycja na wiele lat.

Chroń środowisko

Hasła przyjazne naturze przybrały w ostatnich latach na sile i dotyczą praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Niemal wszędzie słyszymy, że warto być eko- i pro- w odniesieniu do natury i słusznie.  Nabywając meble z technorattanu, możemy być pewni, że wpisujemy się w ten kierunek. Materiały stosowane do produkcji tych mebli nie są toksyczne i nie zawierają szkodliwych związków chemicznych, ponadto w całości podlegają recyklingowi.