Donice ozdobne

Jak ocieplić surowe wnętrze biura? Jak stworzyć z salonu przyjazne miejsce do wypoczynku i spotkań? Jak zaaranżować taras, by cieszył nasze oczy i jednocześnie chronił naszą prywatność? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zagospodarowanie przestrzeni donicami ozdobnymi, które z odpowiednimi roślinami potrafią odmienić każde miejsce nie do poznania.

Donice spełnią swoją ozdobną rolę tylko wtedy, gdy będą dobrze współgrać ze stylem wnętrza. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni kształt, kolor, fakturę i wielkość donic ozdobnych. Możesz wkomponować je harmonijnie w otoczenie lub na zasadzie kontrastu – wszystko zależy od Twojego gustu i pomysłu. Bogactwo kształtów i kolorów donic ozdobnych dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Czym się zatem kierować? Aktualnie panującą modą? Indywidualnym poczuciem smaku? Tak, ale… nie zapominajmy o tym, że donica słabej jakości lub użytkowana niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, zamiast zdobić przestrzeń, będzie pełnić rolę odwrotną. Warto zatem wiedzieć co nieco o materiałach, z których wykonane są donice ozdobne, ponieważ nie każdy z nich jest odporny na czynniki korozyjne, a co za tym idzie – nie każda donica nadaje się do użytkowania na zewnątrz. Plastik, drewno, ceramika, stal nierdzewna czy beton? Wszystko zależy od tego gdzie chcesz użytkować donice ozdobne i co w nich zasadzić (żywe lub sztuczne rośliny).

Materiał doskonały

Donice ozdobne z plastiku możesz użytkować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, są tanie, lekkie i łatwe do utrzymania w czystości, daleko im jednak do donic ekskluzywnych czy luksusowych. Nie bardzo nadają się również do sadzenia dużych roślin  i nie ma co ukrywać – rośliny w plastiku nie czują się najlepiej…  Ekologiczne donice ozdobne z drewna są praktyczne, a odpowiednio zaimpregnowane mogą być również użytkowane na tarasach, balkonach czy w ogrodach. Problem w tym, że ozdobne donice z drewna pasują do przestrzeni utrzymanych w konkretnym stylu i na pewno nie można nazwać ich donicami uniwersalnymi. Ceramiczne donice ozdobne to dobry wybór dla roślin, ale warto pamiętać o tym, że ceramika jest materiałem kruchym, wrażliwym na uszkodzenia mechaniczne i łatwo ulegającym negatywnemu wpływowi czynników atmosferycznych. A może donice z betonu? Na pewno są trwałe i mocne, rzec by się chciało – idealne jako element małej architektury miejskiej (wandaloodporne). Surowy styl donic ozdobnych z betonu może się podobać lub nie, ale na pewno trzeba wziąć pod uwagę fakt, że takie donice będą bardzo, ale to bardzo ciężkie, szczególnie po zasadzeniu w nich roślin. Donice metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej łączą wszystkie zalety wyżej wymienionych i wygląda na to, że spełniają najwyższe wymagania projektantów wnętrz i architektów. Stal nierdzewna – materiał doskonały? Wydaje się, że tak. Donice ozdobne ze stali nierdzewnej są stosunkowo lekkie, odporne na uszkodzenia mechaniczne działanie korozji, a do tego doskonale komponują się z każdą przestrzenią (są uniwersalne) i mogą w dobrym stanie służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Możesz użytkować je wewnątrz i na zewnątrz bez obawy o utratę jakości. Wiele donic ozdobnych ze stali nierdzewnej z powodzeniem spełnia normy produktów z najwyższej półki i dostępnych jest w oryginalnych kształtach.

Donice ozdobne na wymiar

Gotowe donice ozdobne ze stali możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym. Wszystkie należą do ekskluzywnej kolekcji Moderno, która jest utrzymana w prostym, klasycznym stylu i skupia donice o większych gabarytach, idealnie pasujących do przestronnych salonów, holi, na tarasy czy do ogrodów.  Na szczególną uwagę zasługują modele donic ozdobnych: Brava,  Mia i Cilindro.  Ciekawy kształt i oszczędna forma czynią z nich wszechstronne donice ozdobne, które dobrze prezentują się solo lub w zestawach – jak w przypadku modułowych donic Brava, z których można ustawić oryginalną ściankę wydzielającą przestrzeń np. w biurze czy w galerii handlowej. Jeżeli planujesz zamówić większą liczbę donic ozdobnych ze stali harmonizujących z konkretną przestrzenią, najlepiej jest skorzystać z oferty donic na indywidualne zamówienie. Ozdobne donice na miarę wykonujemy od minimum 10 sztuk i jesteśmy w stanie dopasować je do Twoich wymagań pod względem wielkości, koloru, kształtu, faktury, a nawet podwyższonej odporności antykorozyjnej.

Poza granicami wyobraźni

Donice ozdobne są odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania architektów i projektantów wnętrz. By zaspokoić ich potrzeby, producenci donic ozdobnych prześcigają się w pomysłach na ciekawe kształty i nietypową fakturę. Często aż trudno uwierzyć, że produkt, który akurat oglądamy to donica ozdobna, a nie światowe dzieło sztuki, które akurat wyszło spod dłuta znanego mistrza rzeźby… Takie perełki są często wytworem wyobraźni projektantów donic, projektantów wnętrz jak i indywidualnych klientów.